Spotkanie z ekspertem dla kierunku Fizjoterapia

W dniu 10 marca 2015 r. studenci kierunku fizjoterapia WSB uczestniczyli w spotkaniu z ekspertem - Karoliną Kozłowską, specjalizującą się w masażu shantala u niemowląt.

Studenci zapoznali się z korzyściami, jakie można osiągnąć z regularnego masowania niemowląt. Poznali również w praktyce technikę przeprowadzania masażu.

Masaż Shantala jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci. Wielką popularnością cieszy się w USA i Kanadzie. W Europie masowanie dzieci jest szczególnie popularne w Holandii, skąd praktyka ta została sprowadzona do Polski. Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Ten rodzaj masażu każdy może wykonywać z łatwością, jego technika wykonywania jest stosunkowo prosta do nauczenia.