Studenci Bezpieczeństwa Narodowego w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach

W dniu 20 października 2015 r. Studenci kierunku Bezpieczeństwo Narodowe uczestniczyli w wizycie studyjnej w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach

instytucji, której główne zadania polegają m. in. na pełnieniu nadzoru nad funkcjonowaniem systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania ludności, współdziałaniu z podmiotami prowadzącymi akcje ratownicze, poszukiwawcze i humanitarne, realizacji zadań stałego dyżuru na potrzeby podwyższania gotowości obronnej państwa i pełnieniu całodobowego dyżuru w celu zapewnie­nia przepływu informacji na potrzeby zarządzania kryzysowego.

Wizyta studyjna odbyła się w ramach programu „3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz”, przeznaczonego dla studentów studiów stacjonarnych, pozwalającego połączyć kształcenie tradycyjne ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego już od 1 semestru studiów.