Szkolenie dla studentów "Social media, klucz do kariery zawodowej" z Agnieszką Baron z portalu Silesion.pl

24 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć na naszej Uczelni eksperta w zakresie mediów społecznościowych.

Spotkanie ze studentami WSB poprowadziła Agnieszka Baron dziennikarka portalu Silesion.pl Tematyka spotkania dotyczyła wykorzystania mediów społecznościowych do tworzenia wartościowego wizerunku, silnej marki osobistej. Świadome kreowanie wizerunku jest obecnie kluczem do znalezienia pracy, praktykowania networkingu. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą." Powiedzenie stare, ale jakże aktualne. Chyba nigdy dotąd nie byliśmy aż tak "widoczni" dla innych. Nie trzeba wyjść, jechać, aby poznać człowieka z drugiego końca świata. Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się przez Skypa, a przed spotkaniem HR-owiec sprawdza co kandydat ma w swoim profilu. Spotkanie odbyło sie w bardzo miej atmosferze, serdecznie dziękujemy prowadzącej za poświęcony czas, podzielenie się swoją wiedzą i doswiadczeniem z naszymi studentami.

Agnieszka Baron - dziennikarka portalu Silesion.pl. Swoją przygodę z mediami zaczęła jeszcze na studiach, kiedy Nasza-klasa.pl była u szczytu popularności. Tematem zainteresowała się naukowo, stąd licencjat o kreowaniu e-wizerunku w mediach społecznościowych. Później pojawił się Facebook, który zainteresował ją także zawodowo. W czasach, kiedy nie było jeszcze fanpage prowadziła tam działania marketingowe. Później swoją pasję i doświadczenie rozwijała w agencji interaktywnej, aby wylądować w "mediach tradycyjnych". Radio i telewizja, a teraz ich połączenie - portal internetowy Silesion.pl. Pisze, nagrywa, montuje, fotografuje i prezentuje rzeczywistość. Nie wyobraża sobie dnia bez Facebooka, Instagrama i Twittera. To oręże współczesnego dziennikarza.