„Traktuj człowieka przez wielkie C. Szacunek oraz zaangażowanie w pracę.”

Złota rada dla przyszłych fizjoterapeutów, którzy w ramach wizyty studyjnej odwiedzili Szpital Chorób Płuc w Orzeszu.

Studenci II i IV semestru Fizjoterapii w dniu 20.04.2018r mieli szansę odwiedzić Szpital Chorób Płuc w Orzeszu gdzie działa Zakład Rehabilitacji Leczniczej.

Studenci po uroczystym powitaniu przez dyrekcję Szpitala rozpoczęli praktyczne spotkanie z wybranym zawodem.  W pierwszej kolejności pracownicy szpitala dokonali prezentacji pracowni oraz sprzętu, którego używają w trakcie pracy z pacjentem. Uczestnicy mogli poznać procedurę szybkiej diagnostyki chorób układu oddechowego. Kolejny punkt wizyty to bezpośrednia praca z pacjentem oddziału paliatywnego, przy wsparciu i asyście doświadczonych fizjoterapeutów.

Serdeczne podziękowania dla Pani Kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej, Specjalisty II Stopnia Pani Mgr Krystyny Kieś oraz dla Młodszego Asystenta Działalności Medycznej, Fizjoterapeutki, Pani Mgr Sabiny Czelok za pomoc, wsparcie merytoryczne i organizacyjne oraz podzielenie się własnym doświadczeniem. Spotkanie z praktykiem stanowiło ogromną wartość dla uczestników wizyty.