Uczniowie odwiedzą WSB podczas Dnia Przedsiębiorczości

Jak co roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w Dniu Przedsiębiorczości - inicjatywie, dzięki której młodzież w praktyczny sposób poznaje rynek pracy.

Tegoroczna edycja Dnia Przedsiębiorczości odbędzie się 25 marca, a kilku uczniów odwiedzi Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej podczas tego wydarzenia.

Idea Dnia Przedsiębiorczości jest prosta: młodzi ludzie poznają wybrane stanowiska pracy podczas kilkugodzinnych wizyt w firmach, w czasie których zdobywają praktyczną wiedzę oraz informacje na temat wymagań i kwalifikacji potrzebnych w danej branży, a także mogą spróbować swoich sił w wykonaniu podstawowych czynności i zadań pod okiem doświadczonego pracownika. Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których często jest to pierwsza okazja do obswerwowania z bliska jak funkcjonuje na codzień znana firma, zakład produkcyjny, czy też małe lokalne przedsiebiorstwo. W zeszłym roku w akcji wzięło udział ponad 700 uczniów, którzy odwiedzili więcej niż 250 firm. Dzień Przedsiebiorczości zainicjowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiebiorczości na stałe zawitał w kalendarzu wielu polskich szkół, a w Dąbrowie Górniczej odbywa się od 2008 r.