Wizyta studyjna w Areszcie Śledczym w Katowicach

Studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej 10 kwietnia uczestniczyli w wizycie studyjnej w Areszcie Śledczym w Katowicach.

W trakcie wizyty studenci poznali charakter pracy oraz warunki w jakich pracownicy realizują zadania zawodowe w ramach Służby Więziennej. Podczas spotkania również przedstawiono wymagania stawiane kandydatom do pracy oraz omówiono zakres zagrożeń wynikający z pracy w danej jednostce. Studenci zapoznali się z działalnością jednostki ukierunkowaną na resocjalizację osób odbywających wyrok. W ramach realizowanych projektów podejmowane są działania przeciwdziałające przemocy w rodzinie, działania mające na celu rozwój aktywności sportowej i edukacyjnej osadzonych. Areszt Śledczy w Katowicach realizuje również Program Pracy Więźniów, który ma ułatwić im powrót do życia zawodowego. Wizyta wzbogaciła studentów o nową wiedzę i doświadczenia.