Wizyta studyjna w Polskim Konsulacie Generalnym USA w Krakowie

Studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej 24 kwietnia uczestniczyli w wizycie studyjnej w Polskim Konsulacie Generalnym USA w Krakowie.

W trakcie wizyty zapoznali się z zakresem działań realizowanym przez Konsulat oraz charakterem pracy pracowników, dyplomatów i samego Konsula USA. Przedstawiciele Konsulatu omawiając własną ścieżkę kariery wskazali jakie są możliwości rozwoju zawodowego oraz z jakimi wyzwaniami na co dzień spotykają się w swojej pracy. Studenci kierunków: International Business, Stosunki Międzynarodowe i Filologia Angielska mogli zobaczyć jak wygląda codzienne życie pracowników konsulatu oraz poczuć atmosferę panującą w Krakowie, polskim tyglu kulturowym. Dodatkowym atutem  spotkania było poznanie aktualnych stosunków między Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi, wyjaśnienie formalności związanych z pozyskaniem wizy.