Wizyta studyjna w Zakładzie Karnym w Wojkowicach

Kolejny raz studenci Wyższej Szkoły Biznesu wzięli udział w wizycie studyjnej w ramach programu 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz.

Tym razem studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe mieli okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu Zakładu Karnego w Wojkowicach. Podczas spotkania poszerzyli swoją wiedzę z zakresu działalności Służby Więziennej, Centrum Kształcenia Ustawicznego. Studenci zostali oprowadzeni przez opiekunów w obrębie jednostki, zostały pokazane im systemy resocjalizacyjne jakie są stosowane w zakładzie w tym oddział terapeutyczny. Za umożliwienie realizacji wizyty serdecznie dziękujemy dyrekcji zakładu oraz współorganizatorowi wizyty Panu Arturowi Knapikowi.

Zakład Karny w Wojkowicach jest zakładem karnym typu półotwartego dla odbywających karę po raz pierwszy. Zakład Karny w Wojkowicach posiada łączną pojemność 1313 miejsc. W ramach działającego w jednostce oddziału terapeutycznego prowadzona jest terapia dla uzależnionych od alkoholu mężczyzn. Na terenie zakładu karnego działa również Centrum Kształcenia Ustawicznego. CKU w Wojkowicach jest publiczną placówką oświatową kształcącą osoby dorosłe. Słuchacze placówki mają możliwość uzyskania wykształcenia: średniego, zawodowego lub gimnazjalnego. CKU jest ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodach: elektryk, elektromechanik, ślusarz, mechanik - monter maszyn i urządzeń.