23.07.2020

Nabór do szkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa

Już w czerwcu ruszają kwalifikacje do szkolenia cyberbezpieczeństwa, które wśród zainteresowanych studentów będzie przeprowadzało Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

W ramach tegorocznej  III edycji  programu Legii Akademickiej III odbędzie się tylko jeden turnus szkoleniowy w terminie:

Moduł podstawowy : 08 sierpnia 2020 r. (mając nadzieję na pełne zniesienie ograniczeń wynikających z COVID-19 i tym samym zmiany harmonogramach roku akademickiego)
Zakończenie modułu podstawowego : 30 sierpnia 2020 r. (przysięga)
Moduł podoficerski : 19 września 2020 r.

Szkolenie odbędzie się w większości w jednostkach wojskowych, które zostaną wytypowane w połowie czerwca.

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni będzie w czerwcu przeprowadzało wśród zainteresowanych studentów kwalifikacje do szkolenia cyberbezpieczeństwa. Moduł specjalistyczny w SW cyberbezpieczeństwa będzie odbywał się od 21 do 25 września - zainteresowanych prosimy o kontakt z macierzystą Wojskową Komendą Uzupełnień.

Składanie wniosków o powołanie na szkolenie praktyczne:

Wnioski o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych możecie Państwo przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP lub składać osobiście w macierzystej Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Karty powołania na ćwiczenia będą wręczane w macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień.

Powyższe informacje oraz wzór wniosku o powołanie na ćwiczenia (wersja do pobrania) są zamieszczone na stronie internetowej WSzW w Katowicach https://wszwkatowice.wp.mil.pl/pl/pages/uczelnie-terminy-organizacji-cwiczen-2019-04-18-l/, na stronach wydziałowych w zakładkach Legia Akademicka  i Centrum Badań i Edukacji i Służb Mundurowych.

Obecnie trwa proces składania wniosków przez studentów o odbycie części praktycznej nie została jeszcze opublikowana lista jednostek wojskowych w których odbędzie się szkolenie. Liczba i lokalizacja jednostek zostanie dostosowana do ilości wniosków jakie wpłyną od studentów. Proszę nie dzwonić i nie wypytywać o nazwy JW. Informacja zostanie upubliczniona i przekazana również Państwu po podjęciu decyzji przez DG RSZ. Przekażemy również krótką informację dla studentów o warunkach służby (doświadczeniach) na podstawie szkoleń praktycznych dwóch poprzednich edycji LA (porady dla studenta odbywającego szkolenie praktyczne w JW.).

Studenci, którzy nie odbyli kwalifikacji wojskowej oraz studentki (ochotniczki), które nie otrzymały jeszcze orzeczenia o zdolności do odbycia czynnej służby wojskowej proszeni są w trybie pilnym udać się do WKU w celu odebrania skierowań do Rejonowych Wojskowych Komisji Lekarskich (RWKL) w celu odbycia przez nich badań, które są niezbędne do złożenia wniosku o odbycie szkolenia praktycznego w JW. Po przybyciu studenta na badanie do RWKL proszę o zgłoszenie w rejestracji, że jest się studentem LA. RWKL otrzymały zadanie przyjmowania studentów LA na badania w pierwszej kolejności.

Obecnie istnieją dwie możliwości składania wniosków przez studentów LA o odbycie szkolenia praktycznego w JW.:
- podstawowym trybem wnioskowym w zakresie powołania studenta na ww. ćwiczenie jest przekazanie wypełnionego i podpisanego wniosku do koordynatora uczelni, który kieruje wszystkie wnioski do właściwego dla uczelni WSzW.

Wytyczne Szefa Zarządu Organizacji i Uzupełnień P1:

- jak wynika z ww. zapisu dopuszczalne jest również indywidualnie, przez zainteresowanego studenta, składanie wniosków do macierzystego WKU poprzez system e-PUAP tj. elektroniczny tryb wnioskowy powszechnie obowiązujący w administracji wojskowej.
- student może również złożyć wniosek osobiście w każdym WKU, ale z uwagi na ograniczenia COVID-19, preferowana jest jednak metoda zdalna.

Mając na względzie zmiany jakie nastąpiły z powodu COVID-19 również w harmonogramach szkolnictwa wyższego, (terminy klasyfikacji rocznej, końcowej, sesji egzaminacyjnych, etc.) informuję, że studenci którzy otrzymają karty powołania na szkolenie praktyczne w JW. w każdej chwili mogą zrezygnować z jej realizacji zgłaszając się z kartą powołania do WKU która ją wystawiła.