23.07.2020

Pierwsze spotkanie Legii Akademickiej

6 kwietnia odbyly się pierwsze zajęcia dla studentów, którzy zgłosili się do udziału w projekcie Legii Akademickiej. Grupę studentów w Akademii WSB powitali dr Janusz Cichy - Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego - ppłk Jacek Zawada, Szef Wydziału Monitorowania i Uzupełnień WSzW w Katowicach, który poprowadził wykład inaugurujący projekt.

Akademia WSB jako jedna z 3 uczelni w województwie śląskim została wybrana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do realizacji programu Legia Akademicka.
Po ukończeniu szkolenia teoretycznego i praktycznego, uczestnicy projektu otrzymają stopień szeregowego rezerwy lub - w przypadku udziału w programie poszerzonym - podoficera rezerwy.