Uroczyste zakończenie IV edycji Legii Akademickiej

19 maja 2021 roku odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji programu Legia Akademicka, który w roku akademickim 2020/2021 ukończyło 70 ochotników.

Podczas uroczystości uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia Dowódcy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Tomasza Białasa, który wraz z Dyrektorem Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych dr. hab. Markiem Walancikiem, prof. AWSB osobiście wręczył zaświadczenia ukończenia Legii Akademickiej delegacji ochotników.

Uroczystość uświetnił wykład Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesława Kukuły pt. „Przywództwo w erze cyfrowej”, który licznie zgromadził słuchaczy.

Program szkolenia wojskowego finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki i przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych studentów. Dotychczas część teoretyczną programu Legia Akademicka ukończyło ponad 300 studentów. Uzyskanie zaświadczenia zakończenia części teoretycznej pozwala ochotnikom wziąć udział w części praktycznej w dedykowanych jednostkach wojskowych uzyskując kolejno stopień wojskowy szeregowego i podoficera.