Celem konferencji było promowanie rozwoju naukowego studentów, stworzenie forum dyskusyjnego oraz prezentacja badań i osiągnięć naukowych w sesji panelowej i plakatowej
Konferencja skierowana była do studentów kierunków medycznych, którzy podzielili się własnymi doświadczeniami naukowymi w czasie 10-minutowych wystąpień. Zostały one wysłuchane i ocenione przez Komitet Naukowy w składzie:
- dr hab. n. o zdr., prof nadzw. Olga Nowotny-Czupryna
- dr hab. n. o zdr., prof nadzw. Rafał Gmat
- dr n. o kult. fiz. Jerzy Rottermund
- dr n. o kult fiz. Krzysztof Czupryna
Autorzy najlepszych prac otrzymali wyróżnienia:
- Agnieszka Kaczmarek za prac –„ Ocena aktywności fizycznej u kobiet po mastektomii”
- Jakub Malinowski , Piotr Ellgoth –„Wpływ kinesiotaping’u na wyniki w pływaniu” – studenci 2 sem studiów jednolitych magisterskich FIZJOTERAPII, członkowie Koła Naukowego Fizjoterapii Akademii WSB
- Dominika Choła, Justyna Bilińska, Sebastian Kluczyński –„ Zdolności motoryczne uczniów „wczoraj „ i „dziś”
Konferencja skierowana była do studentów kierunku Fizjoterapia, którzy pragnęli podzielić się wiedzą i własnymi doświadczeniami naukowymi w czasie 10-minutowych wystąpień. Zostały one wysłuchane i ocenione przez Komitet Naukowy w składzie:
- dr hab. n. o zdr., prof nadzw. Olga Nowotny-Czupryna
- dr hab. n. med., prof nadzw. Mariola Szulik
- dr n. med. Paulina Głowacka
- dr n. o kult fiz. Krzysztof Czupryna
- dr n. o zdr. Jarosław Madowicz
- dr n. o kult. fiz. Jerzy Rottermund
- dr n. o kult. fiz. Mariola Saulicz
- dr n. med. Leszek Stefański
- dr n. o kult. fiz. Ewelina Latosik
- dr n. med. Anna Kowalczyk
- dr n. med. Łukasz Skowron
- mgr Piotr Szczepański
- mgr Beata Kita
Prace prezentowane były w trzech panelach tematycznych:
- Znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce i leczeniu tzw. chorób cywilizacyjnych
- Prewencja i leczenie wad postawy ciała u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym
- Znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce gerontologicznej i usprawnianiu osób starszych
W ramach konferencji odbyła się również sesja plakatowa.
Organizatorem konferencji było Koło Naukowe Fizjoterapii Akademii WSB i opiekun koła dr Paulina Głowacka.
/mpm, 25.05.2018/