09.02.2023

Absolwent Akademii WSB w gronie finalistów prestiżowego programu stypendialnego McCall MacBain na Uniwersytecie McGilla w Kanadzie

Absolwent Akademii WSB Ronaldo Lobo Gonzalez trafił do finałowej grupy walczącej o stypendia McCall MacBain na Uniwersytecie McGilla w Kanadzie.

Ronaldo znalazł się wśród 35 międzynarodowych finalistów z najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Finaliści zostali wyłonieni po pierwszej rundzie regionalnych wywiadów na podstawie ich charakteru, zaangażowania, potencjału przywódczego, czy ducha przedsiębiorczości.

W dniach 8-12 marca Ronaldo weźmie udział w finałowym etapie rozmów kwalifikacyjnych w Montrealu w Kanadzie, spotykając się z liderami środowisk akademickich, biznesowych, rządowych i sektora społecznego.

Po ostatecznych rozmowach zostanie wybranych do 10 międzynarodowych stypendystów McCall MacBain. Jeśli Ronaldo nie zostanie wybrany jako stypendysta, może otrzymać nagrodę Finalist Award, w wysokości 20 000 dolarów na studia w Uniwersytecie McGilla.

Ronaldo pracuje jako specjalista ds. operacji sprzedaży w firmie z branży fintech. Obecnie jest wolontariuszem jako koordynator ds. public relations i autor propozycji projektów dla Fundación Barranquilla+20, organizacji pozarządowej w jego rodzinnej Kolumbii. Z organizacją tą związany jest od ponad dekady. Zanim rozpoczął pracę zawodową, Ronaldo studiował stosunki międzynarodowe w Akademii WSB, otrzymując pełne stypendium. Założył i prowadził pierwsze w szkole stowarzyszenie studentów latynoskich oraz był współzałożycielem klubu w którym omawiano kwestie związane z edukacją globalną. Planuje podjąć studia magisterskie z zakresu nauk politycznych.

Kiedy dowiedziałem się, że dostałem się do finałowych rozmów kwalifikacyjnych, aż zaniemówiłem. Nie mogłem w to uwierzyć! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny. – mówi Ronaldo. Bardzo ważny był dla mnie czas spędzony na kształceniu w Akademii WSB. Nie tylko zdobyłem ważną wiedzę i umiejętności, ale także rozwinąłem się jako osoba poprzez kontakt ze studentami z całego świata. Cieszę się, że teraz będę miał okazję zobaczyć Kanadę i poznać tak kosmopolityczne miasto, jak Montréal – dodaje.

Fundusz stypendialny założony w 2019 przez Johna i Marcy McCall MacBain dysponuje środkami 200 milionów dolarów kanadyjskich (około 649 milionów zł). Umożliwia studentom realizowanie w pełni finansowanego toku nauczania podczas uczestnictwa w mentoringu, coachingu i programie rozwoju przywództwa. Uniwersytet McGilla został uznany za najlepszy uniwersytet w Kanadzie przez QS World University Rankings w czerwcu 2022 roku. Uczelnia zajmuje 31. miejsce na świecie.

Cała społeczność Akademii WSB gratuluje i trzyma kciuki za Ronalda!