15.06.2018

Akademia WSB - 6. miejsce w Polsce w rankingu Perspektyw 2018 (studia wyższe i programy MBA)

W najnowszym rankingu szkół wyższych – Perspektywy 2018 - Akademia WSB znalazla się na 6. miejscu w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, Akademia WSB jest jedyną uczelnią niepubliczną spoza Warszawy, która zajęła tak wysoką pozycję w rankingu. W czołówce rankingu znalazły się m.in. studia inżynierskie na kierunkach TransportInformatykastudia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, a także studia MBA

Ranking ponownie potwierdził bardzo wysoki potencjał naukowy Uczelni, dynamikę rozwoju umiędzynarodowienia oraz programów kształcenia w językach obcych, warunki kształcenia a także wysoką pozycję absolwentów na rynku pracy. Ich wykształcenie odpowiada potrzebom pracodawców: absolwenci znajdują pracę w niespełna miesiąc po zakończeniu studiów [średnia 0,92 mies., na podst.: Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych].

Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Stąd wskazywany jest jako jeden z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech rankinów, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Nad prawidłowością i rzetelnością przygotowania Rankingu 2018 czuwała Kapituła, w skład której wchodzą:

• prof. Michał Kleiber, b. prezes PAN, przewodniczący Kapituły Rankingu
  • prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Europejskiego w Luksemburgu, honorowy przewodniczący Kapituły
  • prof. Krzysztof Diks, przewodniczący PKA
  • prof. Bogusław Smólski, b. dyrektor NCBiR, b. rektor-komendant WAT
  • prof. Franciszek Ziejka, b. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • prof. Marek Krawczyk, b. rektor Warszawskiego Uniwesytetu Medycznego
  • dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP
  • Włodzimierz Kiciński, kurator Banku BPS S.A., b. prezes Nordea Bank Polska S.A.
  • Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", b. prezes PAP

Akademia WSB - studia MBA na najwyższym poziomie

Po raz kolejny programy MBA prowadzone w Akademii WSB – Executive MBA oraz Master of Business Administration (partner kierunku: EY Academy of Business) zostały wyróżnione w rankingu Perspektyw. Prestiżowe kierunki studiów dla mistrzów biznesu oceniane były na podstawie siedmiu kryteriów i łącznie 26 wskaźników. Akademia WSB znalazła najwyższe uznanie m.in. w kategorii „Kadra dydaktyczna” oraz „Studenci programu”. Program Executive MBA znalazł się na wysokim, 6. miejscu w Polsce pod względem oceny kadry dydaktycznej.

Sprawdź atuty studiów MBA w Akademii WSB

Wysoko oceniono również kadrę dydaktyczną programu Master of Business Administration, prowadzonego we współpracy z parterem: EY Academy of Business.

Akademia WSB - lider w kształceniu na studiach inżynierskich i magisterskich

Transport oraz Informatyka w Akademii WSB znalazły się w prestiżowym gronie najlepszych studiów technicznych w Polsce. Wiodące wydziały prowadzące kształcenie w 21 kierunkach technicznych zostały uhonorowane podczas uroczystej gali Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018.

Akademia WSB systematycznie podnosi jakość studiów technicznych, czego dowodem jest wysoka ocena kształcenia prowadzonego na kierunkach: Transport, Informatyka oraz Logistyka, a także Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział Zamiejscowy w Cieszynie) i Inżynieria zarządzania (Wydział Zamiejscowy w Krakowie). Praktyczny charakter studiów, ścisła współpraca z wiodącymi przedsiębiorstwami, studia dualne a także projekty wdrożeniowe gwarantują absolwentom zdobycie aktualnej wiedzy i umiejętności, które doceniają pracodawcy.

Kapituła Rankingu oceniała wydziały na podstawie 12 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów – Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał akademicki, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny oraz Innowacyjność.

Wysoką ocenę uzyskał też kierunek Fizjoterapia w Akademii WSB, który znalazł się wśród najlepszych tego typu kierunków studiów w Polsce.

Sprawdź atuty studiów inżynierskich, licencjackich i magisterskich w Akademii WSB