Akademia WSB nagrodzona European Quality Certificate 2018

Akademia WSB nagrodzona certyfikatem European Quality Certificate 2018 w kategorii nauka za praktyczny wymiar kształcenia.

EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® jest nowatorskim rozwinięciem dotychczasowego projektu Fundacji, czyli Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®. Certyfikat ma charakter otwarty, to znaczy, że każde przedsiębiorstwo i każda firma, niezależnie od wielkości, może starać się o Godło. Niewymagane są certyfikaty typu ISO czy BRC, choć z pewnością pomagają w zdobyciu wymaganej liczby punktów. Co więcej, Certyfikat dostępny jest również dla uczelni, instytutów i jednostek badawczo-rozwojowych, a także dla samorządów i organizacji pozarządowych. Godło EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® przyznawane jest w głównych kategoriach: PRODUKT, USŁUGA, INNOWACJA, EKOLOGIA, NAUKA, SAMORZĄD.

Nagrodę z rąk Pana Marcina Kałużnego - Przewodniczącego Kapituły, pomysłodawcy certyfikatu EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® odebrał w imieniu JM Rektor Akademii WSB – prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz odebrał Pan Dominik Penar – Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego.

W kapitule konkursu zasiadają wybitne jednostki ze świata nauki, biznesu oraz jakości:

mgr Marcin Kałużny – przewodniczący,

dr Joanna Rosak-Szyrocka – Politechnika Częstochowska,

dr inż. Wojciech Henrykowski – prezes PCBC SA w latach 2002-2014,

dr hab. inż. Marek Roszak, prof. PŚ – Politechnika Śląska,

prof. dr hab. inż. Maciej Urbaniak – Uniwersytet Łódzki.

– Jak pokazują badania, klienci poszukują przede wszystkim jakości, a dopiero potem dobrej obsługi, przyjaznego serwisu i pozostałych dodatkowych usług. W globalnym świecie liczy się umiejętność ich zachwycania, a światową konkurencję wygrywa ten, kto potrafi zrobić to lepiej. Każdy z laureatów spełnił te kryteria. Serdecznie gratuluję – podkreśla Marcin Kałużny, prezes Fundacji Qualitas oraz Przewodniczący Kapituły Certyfikatu. – Bardzo cieszy nas fakt, że z wieloma kandydatami spotykamy się już po raz kolejny – dodaje

Źródło: www.qualitymagazyn.pl