Akademia WSB wśród najlepszych uczelni technicznych w Polsce

Transport oraz Informatyka w Akademii WSB znalazły się w prestiżowym gronie najlepszych studiów technicznych w Polsce. Wiodące wydziały prowadzące kształcenie w 21 kierunkach technicznych zostały uhonorowane podczas uroczystej gali Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018.

Ranking Studiów Inżynierskich adresowany jest przede wszystkim do tegorocznych maturzystów. -Chcemy pomóc młodym ludziom
w precyzyjnym wyborze kierunku studiów w obszarze dyscyplin technicznych, najbardziej potrzebnych gospodarce i dających dobre perspektywy zatrudnienia i zarobków
 - deklaruje prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pomysłodawca Rankingu Studiów Inżynierskich Waldemar Siwiński

Akademia WSB (do 15 kwietnia 2018 r. Wyższa Szkoła Biznesuw Dąbrowie Górniczej) systematycznie podnosi jakość studiów technicznych, czego dowodem jest wysoka ocena kształcenia prowadzonego na kierunkach: Transport, Informatyka oraz Logistyka, a także Zarządzanie i inżynieria produkcji (Wydział zamiejscowy w Cieszynie) i Inżynieria zarządzania (Wydział zamiejscowy w Krakowie). Praktyczny charakter studiów, ścisła współpraca z wiodącymi przedsiębiorstwami - studia dualne a także projekty wdrożeniowe gwarantują absolwentom zdobycie aktualnej wiedzy i umiejetności, które doceniają pracodawcy.

Kapituła Rankingu oceniała wydziały na podstawie 12 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów – Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał akademicki, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny oraz Innowacyjność.

Zobacz pełny Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018

Podczas uroczystej gali, najlepszym wydziałom gratulacje złożyli, m.in.: Piotr Muller, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki
i Szkolnictwa Wyższego, prof. Jan Szmidt, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ewa Mankiewicz-Cudny, prezes Naczelnej Organizacji Technicznej oraz Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera. - Nauki inżynieryjne w Polsce rozwijają się bardzo dobrze – stwierdził minister Muller. – Wciąż jednak zastanawiamy się, jak powinno wyglądać kształcenie inżynierów, by w jeszcze lepszym stopniu wykorzystywać i rozwijać ich potencjał. Ważne jest przyglądanie się temu, jak rozwija się branża inżynierska na świecie i właściwe wykorzystywanie tej wiedzy. Kolokwialnie mówiąc - gonienie świata – dodał minister Muller.

Kapituła Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018:

• Prof. Michał Kleiber, b. prezes PAN, przewodniczący Kapituły
  • Dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP
  • Prof. Bogusław Smólski, b. dyrektor NCBR, b. rektor-komendant WAT
  • Prof. Krzysztof Diks, przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej
  • Prof. Bohdan Macukow, przewodniczący Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych
  • Prof. Marek Hołyński, b. dyrektor Instytutu Maszyn Matematycznych
  • Prof. Józef Suchy, wiceprezes Zarządu Głównego NOT
  • Dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • Gabriel Buchała, dyrektor Centrum Technicznego Aptiv Kraków
  • Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich
  • Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”