Akredytacja KAUT dla Akademii WSB

To już druga zagraniczna akredytacja dla Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB, tym razem dla kierunku informatyka, studia I stopnia.

Akredytacja EUR-ACE® Label przyznawana przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT) została stworzona przez European Network for Engineering Accreditation (ENAEE) zrzeszającą najważniejsze europejskie organizacje inżynierskie i potwierdza wysoką jakość programu studiów i jego realizację zgodnie z europejskimi zasadami i standardami w tym obszarze.

Komisja Akredytacyjna Kierunków Technicznych szczególnie wysoko oceniła bardzo dobrą bazę laboratoryjną Akademii WSB, duży udział w realizacji programu studiów specjalistów-praktyków, duże zaangażowanie kadry, prowadzenie studiów w języku angielskim. Uczelnia otrzymała akredytację na najdłuższy z możliwych do uzyskania okresów akredytacji – do roku 2026, co jest konsekwencją spełnienia nie tylko podstawowych, ale także dodatkowych atrybutów.

Warto podkreślić, że do tej pory akredytacje KAUT przyznawane były przede wszystkim kierunkom prowadzonym na politechnikach, Akademia WSB jest drugą niepubliczną uczelnią w Polsce, która uzyskała akredytację KAUT. Cieszymy się z kolejnego sukcesu i dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten proces.

Akademia WSB posiada także akredytację CEEMAN IQA - jedną z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej przyznaną przez International Association for Management Development in Dynamic Societies CEEMAN.

Proces uzyskania akredytacji jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3. 3 - Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego w ramach POWER, realizowany w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze koncepcyjnym „Akredytacje zagraniczne, realizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.