05.10.2016

JM Rektor WSB laureatką plebiscytu Lider z Powołania

W dniu 28 września 2016 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w imieniu prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych odebrała prestiżowy tytuł: Lider z Powołania.

To wynik plebiscytu organizowanego przez Magazyn Why Story wspólnie z Partnerami, m.in.: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, International Coaching Federation Poland, Związkiem Miast Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, Europejskim Klubem Biznesu, Instytutem NLP w Chicago, Gazetą Wyborczą. Jego głównym organizatorem był WHY Media Group.

Wśród laureatów znaleźli się m.in. m.in.: prof. Marian Zembala – były Minister Zdrowia, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, prof. Jan Szmidt – Rektor Politechniki Warszawskiej, Tadeusz Donocik - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Jerzy Owsiak – założyciel i prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Tałant Dujszebajew – trener kadry polskich szczypiornistów, Emilian Kamiński – założyciel Teatru "Kamienica”, Marek Szymański – Prezes Franke Polska, Gabriela Pudlo-Chojnacka (POCH), Andrzej Korpak – Dyrektor Generalny General Motors, Ginter Skowronek – wójt gminy Wielowieś oraz Zygmunt Frankiewicz – Prezydent Gliwic.

Celem plebiscytu jest promowanie energetycznego przywództwa, liderów firm, instytucji, ośrodków naukowych i kulturalnych wyróżniających się pozytywną energią, wiedzą, którą chcą i potrafią się dzielić ze współpracownikami, wyjątkową umiejętnością zarządzania z wielką pasją i ogromnym zaangażowaniem.