26.11.2015

JM Rektor wyróżniona tytułem Przyjaciel Śląskiego Budownictwa

W piątek 20 listopada 2015 roku w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się XVIII Gala Budownictwa. Na zaproszenie Śląskiej Izby Budownictwa w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W tym gronie znaleźli się, m.in.: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds.Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich, dr inż. Piotr Pikiewicz, Prorektor ds. Wdrożeń i Innowacji oraz dr Rafał Rębilas, Prodziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych i mgr Renata Pikiewicz, Kierownik Studium Języków Obcych WSB.

Podczas uroczystości w uznaniu za tworzenie systemowych warunków profesjonalnego kształcenia kadr zarządzających gospodarką rynkową regionu śląskiego i kraju oraz osobisty wymierny wkład w rozwój Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wręczono Jej Magnificencji Rektor WSB wyróżnienie Przyjaciel Śląskiego Budownictwa.

Podczas Gali nagrody odebrali także: Pan Henryk Grzonka, Prezes Radia Katowice S.A., Pan Zbigniew Cierniak, Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Tradycyjnie wraz z prestiżowym wyróżeniem laureaci otrzymali grafikę autorstwa Tadeusza Siary, przedstawiającą budynek przedwojennego autonomicznego Sejmu Śląskiego oraz  Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Uroczystość była także okazją do rozstrzygnięcia konkursu Śląskie Budowanie 2015, w ramach którego wręczono nagrody w kategoriach: Śląska Wielka Nagroda Budownictwa, Autorytet Budownictwa Śląskiego i Gospodarki Śląskiej oraz Osobowość Budownictwa Śląskiego.

Wśród laureatów konkursu znalazło się także Miasto Dąbrowa Górnicza, które nagrodzono za kompleksowy remont i modernizację Pałacu Kulty Zagłębia.