27.03.2017

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSB uhonorowani tytułem Doktora Honoris Causa

Na mocy decyzji Rady Połtawskiej Państwowej Akademii Agrarnej z dnia 28 lutego 2017 r. protokół nr 21 prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz dr Rafał Rębilas, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych, Pełnomocnik Rektora ds. Rynków Wschodnich zostali uhonorowani najwyższą godnością akademicką tytułem Doktora Honoris Causa.

Uroczyste nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Narodowej Akademii Agrarnej w Połtawie prof. nadzw. dr Zdzisławie Dacko-Pikiewicz oraz dr. Rafałowi Rębilasowi odbyło się podczas posiedzenia Senatu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w dniu 24 marca 2017 roku.

Tytuł Doktora Honoris Causa prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz dr Rafał Rębilas odebrali z rąk: Profesor Valentyna Aranchiy, JM Rektor Połtawskiej Akademii Rolniczej oraz Profesora Olega Gorba, Prorektora ds. współpracy z zagranicą Połtawskiej Akademii Rolniczej.

Nadanie najwyższej godności akademickiej przedstawicielom władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest ukoronowaniem dotychczasowej, bliskiej współpracy obu Uczelni m.in. w zakresie realizacji kształcenia w trybie podwójnego dyplomowania, wspólnych projektów badawczych oraz wymiany pracowników naukowych i studentów.

Uroczyste wydarzenie było również okazją do wręczenia złotych medali i wyróżnień przez Profesora Khachatur V. Khachaturyana, Rektora Kijowskiego Międzynarodowego Uniwersytetu dla prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz oraz dr. Rafała Rębilasa w dowód uznania za dotychczasową współpracę oraz wspólną aktywność naukowo-badawczą.

Podczas uroczystości JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w imieniu władz Uczelni wręczyła gratulacje pracownikom, którym w ostatnim okresie nadano stopień naukowy doktora habilitowanego. W tym gronie znaleźli się: prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. nadzw. dr hab. Maciej Witkowski oraz prof. nadzw. dr hab. Wojciech Piontek.

/asz, 24.03.2017/