Konferencja Lider z powołania 2018

3 października 2018 r. w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie odbyła się Konferencja podsumowująca tegoroczną edycję Programu Lider z powołania

Program jest przeznaczony dla charyzmatycznych menadżerów przedsiębiorstw, uczelni ośrodków naukowych, medycznych lub kulturalno-sportowych, gospodarzy miast, którzy pełnią swoje funkcje z wyjątkowym zaangażowaniem. Tytuły Lidera z powołania wręczono w kategoriach: lider rozwoju regionalnego, lider społeczny, lider w kulturze i sztuce, lider w biznesie, lider w nauce i medycynie oraz lider w sporcie. Wyróżnieni Laureaci, którzy w latach poprzednich uzyskali ten tytuł i nadal są Liderami zostali w tym roku uhonorowani prestiżowym wyróżnieniem dla Liderów XXI w.

Kategoria: Lider XXI wieku

• Alina Strześniewska, Prezes Radio Kolor,
  • Anna Tylkowska, Prezes Zarządu WSS Społem Śródmieście,
  • Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa  Lubuskiego,
  • Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa,
  • Jerzy Owsiak, Założyciel Fundacji WOŚP,
  • Lesław Złotorowicz, Prezes Zarządu Firmy ZPEC,
  • Marek Szymański, Prezes Zarządu Firmy FRANKE,
  • Maria Jolanta Batycka-Wąsik,Wójt Lesznowoli
  • prof. dr hab. Marian Zembala, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca,
  • prof. dr hab. Andrzej Chochół, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  • prof. dr hab. Julian Marian Auleytner, Rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej Korczak,
  • prof. nadzw. dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB,
  • Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Gliwic,
  • Andrzej Korpak, dyrektor Opel Manufacturing Poland.