01.07.2019

Perspektywy 2019 - Ranking Kierunków Studiów

4 miejsce dla studiów na kierunku Pedagogika w Akademii WSB oraz wysokie pozycje dla Zarządzania, Fizjoterapii oraz InformatykiTransportu w Ogólnopolskim Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2019 to potwierdzenie wysokiej jakości studiów realizowanych w Akademii WSB.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2019 to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. W rankingu zestawione są wszystkie polskie uczelnie publiczne i niepubliczne, oceniane według kryteriów tj. prestiż, sytuacja absolwentów na rynku pracy, potencjał akademicki, potencjał dydaktyczny, efektywność naukowa, umiędzynarodowienie oraz innowacyjność.

Jakość kształcenia w Akademii WSB została potwierdzona wysokimi ocenami dla kierunków:

• Pedagogika4 miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 1 wśród uczelni w woj. śląskim),

• Transport14 miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych oraz nr 2 wśród wszystkich uczelni w woj. śląskim),

• Zarządzanie - 15 miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 2 wśród uczelni niepublicznych w Polsce oraz nr 1 wśród uczelni niepublicznych w woj. śląskim),

• Informatyka 20 miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 2 wśród uczelni niepublicznych w Polsce oraz nr 1 wśród uczelni niepublicznych w woj. śląskim),

• Fizjoterapia 21 miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce (nr 1 wśród uczelni niepublicznych).

W rankingu generalnym Szkół Wyższych Perspektywy 2019 Akademia WSB znalazła się na 6 miejscu, zajmując jednocześnie najwyższą pozycję spośród uczelni niepublicznych spoza Warszawy.

Badanie Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2019 wskazywane jest jako jedno z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie, a zastosowanie odpowiedniej metodologii i wiarygodności badania potwierdza międzynarodowy certyfikat jakości. Nad prawidłowością i rzetelnością procedur sporządzania rankingu czuwa Kapituła składająca się z reprezentantów znaczących środowisk akademickich i zatrudniających absolwentów uczelni.