18.01.2016

Prestiżowy Laur im. Adama Piwowara dla WSB

15 stycznia 2016 r. podczas uroczystej Gali w Pałacu Kultury Zagłębia - Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej została wyróżniona prestiżowym Złotym Laurem im. Adama Piwowara. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Pana Zbigniewa Podrazy oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej Pani Agnieszki Pasternak odebrała Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dabrowie Górniczej prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Wyróżnienie ma charakter indywidualny i przyznawane jest przez prezydenta miasta osobom fizycznym, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym za szczególne zasługi w działalności samorządowej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej, sportowej, społecznej poczynionej na rzecz samorządu gminy.

Do roku 2008 wyróżnienie „Złoty Laur im. Adma Piwowara” było dorocznie przyznawane przez Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej „Odrodzenie” mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, mającym szczególne zasługi w działalności samorządowej lub mającym szczególne osiągnięcia dla samorządu gminy.

Ustanowiono je dla upamiętnienia pierwszego Prezydenta Dąbrowy Górniczej dr. Adama Piwowara, który piastował swój urząd przez 3 kadencje i dał się poznać jako wielki patriota.  Od 2009r. stanowi Honorowe Wyróżnienie Prezydenta Miasta.