27.03.2018

Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej z tytułem "Kobieta Charyzmatyczna"

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz została uhonorowana tytułem "Kobiety Charyzmatycznej" w kategoriach "Kobieta w nauce" oraz "Kobieta przedsiębiorcza".

Konferencja "Kobieta Charyzmatyczna 2018" odbyła się w Willi Hugonówka w Konstancinie-Jeziornej. W trakcie jej trwania wyłoniono laureatki tytułu "Kobieta Charyzmatyczna", a także dyskutowano w ramach paneli eksperckich.

JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz została uhonorowana tytułem "Kobieta Charyzmatyczna" w kategoriach "Kobieta w nauce" oraz "Kobieta przedsiębiorcza".

- Kobieta Charyzmatyczna to kobieta doświadczona zarówno w sferze życia zawodowego, jak i osobistego. Często efektywnie, z ogromnym zaangażowaniem, zarządza uznanymi instytucjami czy przedsiębiorstwami lub spełnia się na polu artystycznym, sportowym czy charytatywnym, łącząc to często z innymi rolami życiowymi: matki, żony/partnerki, córki – podkreśla Beata Sekuła, autorka Programu. - Chcemy nagradzać panie, które nie tylko realizują własne pasje i ambicje, ale też nie zapominają o innych, dlatego zapraszamy Laureatki Programu do działań w ramach Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna w celu budowania solidarności przedsiębiorczych kobiet poprzez wymianę dobrych praktyk - dodaje Beata Sekuła.

W panelu dyskusyjnym poświęconym tematom związanym z działalnością społeczną i szeroko pojętą pomocą potrzebującym pt. "Co przynosi nam współpraca z innymi kobietami i dlaczego warto pomagać innym" wzięła udział JM Rektor WSB prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Wśród prelegentek tego panelu znalazły się m.in. Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, Ewa Orzełowska – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Małgorzata Włodarczyk – wójt gminy Miasteczko Krajeńskie, dr Iwona Sosnowska – prezes Fundacji oraz Centrum Rehabilitacji In Corpore, dr Lidia Czarkowska – dyrektor Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego, dyrektor studiów podyplomowych ALK, Olga Wilińska – Prezes Zarządu IBI.pl, Monika Toczyńska – prezes Kancelarii Audix Polska, Edyta Walęciak-Skórka – właścicielka Centrum szkoleniowo–coachingowego „Wyższy Poziom” oraz Akademii Projektantek Przyszłości, Izabella Gorczyca – dyrektor szkoły No Bell, Joanna Cesarz – założycielka szkoły Helen Doron, Grażyna Anika Strzelczak-Batkowska – dyrektor promocji TVP, właścicielka firmy Evolution i Beata Kopyt – Fundacja Efekt Domina.

Po panelach dyskusyjnych nadszedł czas na wręczenie laureatkom tytułów „Kobiety Charyzmatycznej” w poszczególnych kategoriach: kobiety społecznej, przedsiębiorczej, w medycynie, w sporcie, w mediach, w nauce, podróżniczkom, kobietom kreatywnym oraz kobietom wszechstronnym.

Głównym organizatorem wydarzenia była WHY Media Group wraz z redakcją magazynu WHY Story, a także Stowarzyszenie „Kobieta Charyzmatyczna”.

/mpm, 24.03.2018/