16.06.2017

WSB otrzymało tytuł "Gepard Biznesu 2016"

Jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w województwie śląskim. Taki tytuł otrzymała Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w rankingu ogłoszonym po raz jedenasty przez Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”. Wartość rynkowa naszej uczelni wzrosła w ciągu od 2014 do 2016 roku o 138%.

Ranking został przygotowany przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego zebranych przez InfoCredit i Bisnode. W analizie wzięto pod uwagę firmy, które w latach 2013-2014 każdego roku osiągnęły wynik w wysokości ponad pół miliona złotych przychodów netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. O pozycji w rankingu zdecydowała wartość rynkowa na koniec marca 2014 i koniec marca 2016.

Jednym z głównych celów konkursu jest promowanie najdynamiczniej rozwijających się firm. Po raz pierwszy tytuł "Gepard Biznesu" WSB otrzymała w 2010 roku.

/pkm, 16.06.2017 r./