10.06.2014

WSB ponownie najlepsza w województwie śląskim

Miesięcznik edukacyjny „Perspektywy" opublikował wyniki 15. Rankingu Szkół Wyższych. To jedno z najbardziej prestiżowych zestawień, obrazujących sytuację w szkolnictwie wyższym.

Autorzy rankingu zbadali m.in. jakość  kształcenia, innowacyjność i potencjał naukowy, warunki kształcenia, poziom umiędzynarodowienia 195 polskich uczelni (88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych).

Z dumą informujemy, że Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej po raz kolejny została uznana za najlepszą uczelnię niepubliczną w województwie śląskim. W ogólnopolskim zestawieniu WSB zajęła 10 miejsce.

W dniu 21 maja br. miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” wyniki 15. Rankingu Szkół Wyższych. To jedno z najbardziej prestiżowych zestawień, obrazujących sytuację w szkolnictwie wyższym.

Ranking przygotowany został przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”, pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera, prezesa PAN, w skład której weszli m.in.: prof. Marek Safjan, sędzia Trybunału Europejskiego w Luksemburgu, honorowy przewodniczący, prof. Marek Rocki, senator RP, przewodniczący PKA, prof. Franciszek Ziejka, przewodniczący SKOZK, b. rektor UJ, prof. Bogusław Smólski , b. dyrektor NCBiR, prof. Tadeusz Tołłoczko i dr Alicja Adamczak - prezes Urzędu Patentowego RP.

Uczelnia uzyskała wysokie noty m.in. w kategorii "nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach", "rozwój kadry własnej", "wielokulturowość środowiska studenckiego", "warunki kształcenia".

Zobacz szczegóły Rankingu

W dniu 21 maja 2014 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas, której przedstawiciele Kapituły rankingu wręczyli nagrody i wyróżnienia tegorocznym zwycięzcom rankingu. Podczas uroczystości Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentował dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju.