18.07.2013

WSB wśród liderów ogólnopolskich rankingów!

Miło nam poinformować, że w ogólnopolskim, prestiżowym rankingu miesięcznika „Perspektywy”, który ocenił poziom umiędzynarodowienia polskich uczelni, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zajęła 18 pozycję. Co warto podkreślić,  w pierwszej dwudziestce zestawienia WSB była jedyną reprezentantką województwa śląskiego.

Autorzy rankingu, badając poziom umiędzynarodowienia, biorą pod uwagę m.in. ilość kierunków prowadzonych całkowicie w językach obcych, ilość osób studiujących na tych kierunkach, wymiany studenckie (wyjazdy, przyjazdy), zagranicznych studentów, nauczycieli akademickich z innych krajów oraz wielokulturowość środowiska akademickiego.

Nie jest to jedyny sukces, jaki Uczelnia odniosła w ostatnim czasie. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej była jedyną uczelnią niepubliczną, którą uzyskała unijne dofinansowanie(4 mln zł!) na realizację projektu dotyczącego praktycznego kształcenia na wybranych kierunkach. Na liście rankingowej WSB znalazło się na drugiej pozycji, tuż za Politechniką Gdańską.

Dzięki uczestnictwu w programie studenci kierunków: Fizjoterapia, Informatyka, Logistyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji mogą liczyć nie tylko na dofinasowanie edukacji, ale przede wszystkim w ramach cyklu kształcenia otrzymają cenione przez pracodawców certyfikaty i uprawnienia, które zwykle zdobywa się na płatnych szkoleniach.