18.11.2017

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej z wyróżnieniem w konkursie LUMEN 2017

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej została wyróżniona w drugiej edycji konkursu Leaders in University Management – LUMEN 2017. Nagradzane w nim zostają najlepiej zarządzane projekty i przedsięwzięcia w sektorze uczelnianym. Konkurs LUMEN to efekt prac powołanej przez PCG Kapituły Konkursu złożonej z wybitnych praktyków zarządzania oraz zaproszonych do projektu partnerów instytucjonalnych: firmy Personal Central Europe, dziennika Rzeczpospolita oraz programu Santander Universidades realizowanego przez Bank Zachodni WBK.

Kapituła przyjmowała zgłoszenia do konkursu w trzech kategoriach:

•  Rozwój: Realizacja projektów i przedsięwzięć w ramach wdrażania strategii rozwoju uczelni;
  •  Zarządzanie: Innowacyjne metody zarządzania w obszarach kształcenia, badań naukowych i organizacji uczelni;
  •  Współpraca: Kształtowanie relacji z interesariuszami uczelni: studentami, pracodawcami, partnerami naukowymi, społecznością lokalną.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej otrzymała wyróżnienie w kategorii „Współpraca” za projekt „Wsparcie na starcie – zintegrowany system współpracy uczelni z pracodawcami na rzecz pomocy studentom w edukacji oraz rozwoju zawodowym zgodnym z kierunkiem”.

Projekt ze strony uczelni koordynowali: dr Magdalena Kot-Radojewska, dr Paulina Głowacka, dr Sabina Ratajczak, Weronika Nowak oraz dr Rafał Rębilas.

Konferencja LUMEN 2017 odbywała się w dniach 13-14 listopada 2017 r. w hotelu Courtyard by Mariott w Warszawie.

/mpm, 16.11.2017/