Specjalność

PSYCHOLOGIA W BIZNESIE - STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE* | CIESZYN

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

*Kierunek wprowadzany

• Czego się nauczysz?

Wybierając specjalność Psychologia w biznesie student otrzyma kompleksową wiedzę z zakresu psychologii, w tym kluczowych kompetencji przyszłości takich jak odkrywanie sensu i nadawanie znaczenia, inteligencja społeczna czy zarządzanie obciążeniem kognitywnym. Dzięki nastawieniu procesu edukacyjnego na formy warsztatowe i laboratoryjne będzie doskonale przygotowany do wykonywania zawodu specjalisty psychologa, posiadającego umiejętności formułowania diagnoz psychologicznych i rozwiązań terapeutycznych, myślącego krytycznie i kreatywnie.

Absolwent specjalności Psychologia w biznesie uzyskuje tytuł zawodowy magistra, ma możliwość podjęcia pracy m.in. w działach HR, jako trener bądź coach w organizacjach społecznych, gospodarczych, konsultant w sferze działań ekonomicznych, specjalista w zakresie doradztwa zawodowego, zarządzania kapitałem intelektualnym, mediator, a także ma możliwość założenia własnej praktyki jako psycholog, specjalista od zarządzania zasobami ludzkimi.

• Program studiów

Student wybierający Psychologię w biznesie od szóstego semestru realizuje tzw. przedmioty specjalnościowe, wśród których warto wymienić m.in.:

• Zarządzanie zasobami ludzkimi,
    • Warsztaty twórczego myślenia,
    • Zarządzanie projektami w organizacji,
    • Zarządzanie kompetencjami w organizacji,
    • Przywództwo w organizacji,
    • Wprowadzenie do mentoringu i coachingu,
    • Badania fokusowe,
    • Psychologia reklamy,
    • Trening kompetencji kulturowych,
    • Rekrutacja i selekcja personelu,
    • Systemy motywacyjne.

Dodatkowo student będzie miał możliwość realizowania wybranych przedmiotów w języku angielskim i hiszpańskim. Pozna też współczesne oprogramowania stosowane powszechnie w metodologii badań psychologicznych: SPSS i Atlas.Ti.

• Uczymy praktycznie

Student specjalności Psychologia w biznesie ma stały kontakt z przedstawicielami praktyki psychologicznej na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Dzięki współpracy Uczelni z licznymi podmiotami gospodarczymi ma możliwość uczestniczenia w wizytach studyjnych oraz praktykach studenckich m.in. w:

• Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu,
    • Marta Czerwiec Consulting,
    • MBM Szkolenia Coaching Mentoring,
    • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Promyczek”,
    • Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej,
    • Stowarzyszenie MuzaDei Andrzej Dubiel,
    • Veolia Energy Conntracting Poland Sp. z o.o.
  • Rekomendacje

Za szczególnie cenne uważam wprowadzenie do programu specjalności Psychologia w biznesie przedmiotów z obszaru szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi. Obserwuję w biznesie rosnące zapotrzebowanie na osoby o solidnych podstawach psychologicznych, wspierające dobór pracowników do różnych ról w organizacji i wspierające rozwój pracowników. Z tego samego powodu niezmiennie istotne są obecne w programie elementy budowania świadomego przywództwa w organizacjach.

dr Marta Czerwiec
    trener biznesu i analityk HR, Certyfikowany Praktyk PRISM Brain Mapping International i Country Partner dla Polski

• Opłaty

Psychologia - studia jednolite magisterskie
    Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 - 7 Rata miesięczna
    Semestr 8-10 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł 280 zł* 650 zł 650 zł 650 zł 650 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 550 zł 640 zł 640 zł 670 zł 700 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.

*Kierunek zostanie wprowadzony po uzyskaniu zgody MEiN