Wychowanie dzieci i młodzieży przez sport - Nowe możliwości - "Futsal"

6 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach odbyła się Konferencja Metodyczno-Szkoleniowa pt. "Wychowanie dzieci i młodzieży przez sport. Nowe możliwości - Futsal". Wydarzenie jest częścią realizowanego przez Katedrę Transportu i Informatyki Akademii WSB programu MERKURY RAILWAY FUTSAL TEAM  2018 -2020.

Wydarzenie, w którym udział wzięło ponad 130 nauczycieli wychowania fizycznego wszystkich typów szkół województwa śląskiego, zorganizowały wspólnie Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach, Katedra Transportu i Informatyki Akademii WSB, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach oraz Klub Sportowy PIAST Gliwice Futsal.

W części merytyrycznej konferencji zaprezentowano 7 referatów. Akademię WSB reprezentowali prof. dr hab. inż. Marek Sitarz - Koordynator Projektu (Ogólnopolski projekt futsalowy „MERKURY” szkolenia dzieci, młodzieży i studentów), prof. dr hab. Eugenia Rostańska (Dydaktyczno - wychowawcze aspekty pracy trenera z dziećmi) oraz dr Paulina Głowacka (Wymagania zdrowotno – rehabilitacyjne dla dzieci uprawiających sport).

Po części teoretycznej miały miejsce treningi pokazowe z drużyną ekstraklasową Piasta Gliwice i wspólną drużyną Technikum Kolejowego z Gliwic, Piasta Gliwice U18 oraz Akademii WSB. Treningi poprowadził trener Piasta Gliwice, były trener reprezentacji Polski - Pan Klaudiusz Hirsch.