I Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego

Zapraszamy do udziału w I Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego, który odbędzie się 14 grudnia 2013 r. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Jedną z uczestniczek panelu będzie dr Joanna Kurowska-Pysz.

Jest nas ponad połowa - to hasło I Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Współorganizatorkę tego wydarzenia jest Romualda Rojowska z Klubu Kobiet Kreatywnych, znana rónież studentom Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie jako wykładowca.

Jak deklarują organizatorzy - I Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego to szansa dla powstania rzeczowego dialogu kobiet i mężczyzn, upowszechnienia wszelkiego rodzaju idei, inicjatyw, koncepcji i działań prokobiecych w naszym regionie.

W Kongresie wezmą udział mieszkańcy i mieszkanki 12 gmin Powiatu Cieszyńskiego i czeskiej części Śląska Cieszyńskiego.

Patronat Honorowy nad I Kongresem Kobiet Śląska Cieszyńskiego objęła Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej  Anna Komorowska.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia i do udziału w Kongresie.

Jedną z prelegentek i uczestniczek I Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego będzie dr Joanna Kurowska-Pysz z Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która weźmie udział w panelu dyskusyjnym Przedsiębiorczość kobiet - Śląsk Cieszyński w kobiecej perspektywie.