Innowacje i dotacje w praktyce biznesu

W dniu 29 października br. w Hotelu Pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbyła się konferencja „Innowacje i dotacje w praktyce biznesu", której współorganizatorami byli m.in. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Dąbrowie.

Konferencję rozpoczęło wystąpienie dr Marcina Mazurka, Głównego Ekonomisty mBanku pt. „Gospodarka polska na tle gospodarki globalnej w perspektywie najbliższych kwartałów".
Drugim punktem programu był panel dyskusyjny „Innowacje i dotacje w praktyce biznesu" z udziałem ekspertów:

• Anna Jędrusik, specjalista ds. funduszy europejskich w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Bielsku-Białej, działającym w ramach sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Województwie Śląskim,
  • dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wiceprezes Zarządu dąbrowskiego oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa,
  • Zastępca Przewodniczącego Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem działającej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach,
  • Stanisława Ginda, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Bielsku-Białej, Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Rozwoju z siedzibą w Brukseli i wiceprezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej,
  • Lucyna Sikora, Dyrektor Zespołu ds. Doradztwa i Informacji w Funduszu Górnośląskim S.A. Oddział w Katowicach, reprezentująca śląski Ośrodek Enterprise Europe Network.

Moderatorem panelu była dr Joanna Kurowska-Pysz, kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji, Dyrektor Centrum Transferu Technologii w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wiceprezes Zarządu dąbrowskiego oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. W konferencji wzięli również udział studenci z cieszyńskiego Koła Naukowego INGENIATUS pod opieką dr inż. Łukasza Wróblewskiego.