Koło INGENIATUS z wizytą w firmie SYNTHOS SA w Oświęcimiu

20 kwietnia br. członkowie Koła Naukowego INGENIATUS wraz z opiekunem – dr Joanną Kurowską-Pysz wzięli udział w wizycie studyjnej do firmy SYNTHOS SA w Oświęcimiu. W czasie pobytu w firmie studenci mieli okazję obejrzeć zewnętrzne instalacje odpowiedzialne za różnego typu procesy chemiczne prowadzące do powstania tworzyw.

Studenci obejrzeli powstającą obecnie na terenie zakładu bardzo nowoczesną instalację do produkcji kauczuków, instalację do produkcji polistyrenu do spieniania, obserwowali też procesy technologiczne w ramach metody ciągłej polimeryzacji blokowej. Jednym z punktów wizyty była rozmowa z osobami zarządzającymi centrum monitoringu, sterującym funkcjonowaniem instalacji zewnętrznych.