03.09.2020

Międzynarodowe spotkanie Brokerage Event Horizon 2020, Research, Development and Innovation

11 czerwca br. Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji dr Joanna Kurowska-Pysz reprezentowała uczelnię na międzynarodowym spotkaniu Brokerage Event Horizon 2020, Research, Development and Innovation, które zorganizowane zostało przez Vysoką Skolę Banską TU w Ostrawie. Wydarzenie to poświęcone było kojarzeniu międzynarodowych partnerstw, których celem będzie przygotowanie propozycji projektów do programu Horyzont 2020 oraz do innych programów międzynarodowych mp. INTERREG Europe.

W imprezie uczestniczyło ponad 300 reprezentantów uczelni wyższych, przedsiębiorstw oraz stowarzyszeń z wielu krajów europejskich.

Dr Joanna Kurowska-Pysz rozmawiała o możliwości realizacji wspólnych projektów m.in. z Semmelweis University - Health Services Management Training Centre (Węgry), Innoskart ICT Cluster (Węgry), Brno University of Technology (Czechy), Kerko Media Ltd (Węgry), LiveU (Izrael) jak również z przedsiębiorstwami ze Słowacji i Czech, które wyraziły gotowość przyjęcia na wizyty studyjne i staże studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.