Polsko-czeskie plany współpracy w dziedzinie rozwoju energetyki i transportu

W poniedziałek 26 października br. dr Joanna Kurowska-Pysz, kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji, gościła w Czeskim Cieszynie na zaproszenie Viliama Šuňala, prezesa Zarządu TRIANON, z.s. oraz doc. Bohumila Horaka z VSB Uniwersytet Techniczny w Ostrawie.

Tematem spotkania było przygotowanie wspólnej koncepcji polsko-czeskiego transgranicznego projektu edukacyjno-naukowego, który służyłby poprawie wykorzystania energii odnawialnych w gospodarce lokalnej, zarówno w czeskich i polskich samorządach, jak też w przedsiębiorstwach. Doc. Bohumil Horak przedstawił również wyniki badań prowadzonych przez VSB Uniwersytet Techniczny w Ostrawie w zakresie wykorzystania energii elektrycznej i paliwa wodorowego do zasilania środków transportu i zaprosił przedstawicieli WSB do współpracy w zakresie opracowania biznesowych i logistycznych aspektów ich wdrożenia.