03.09.2020

Prezentacja projektu WSB podczas imprezy: Information Day on the H2020 societal challenge ‘Secure Societies’ w Brukseli

26 marca br. delegacja Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przebywała w Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA) z siedzibą w Brukseli, zajmującej  się wdrażaniem programu Horyzont 2020, największego w historii Unii Europejskiej programu ramowego w zakresie badań i innowacji (2014 – 2020). Uczelnię reprezentowali: prof. Marek Walancik, Prorektor ds. nauki, dr Joanna Kurowska-Pysz, Dyrektor Centrum Transferu Technologii oraz mgr Ewelina Widerska, specjalista ds. funduszy strukturalnych i badań naukowych.

Celem wizyty był udział w konferencji: Information Day on the H2020 societal challenge ‘Secure Societies’, dotyczącej najbliższych naborów wniosków o dofinansowanie badań naukowych w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego. Wydarzenie to zgromadziło blisko 300 uczestników reprezentujących największe uniwersytety europejskie oraz instytucje publiczne i komercyjne specjalizujące się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem publicznym.

Podczas konferencji dr Joanna Kurowska-Pysz przedstawiła propozycję projektu przygotowywanego do programu Horyzont 2020. Projekt, którego liderem jest WSB dotyczy zwalczania terroryzmu na poziomie społeczności lokalnych i powstaje w ramach konsorcjum liczącego kilkunastu partnerów z  wielu krajów Europy. Efektem udziału w tym wydarzeniu było m.in. przyłączenie się do konsorcjum budowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej kolejnych zainteresowanych ośrodków naukowych i instytucji zajmujących się problematyką bezpieczeństwa publicznego.