Rozmowy o współpracy naukowo-badawczej z firmą TAURON Dystrybucja SA

19 lutego w gliwickiej siedzibie firmy TAURON SA odbyło się spotkanie przedstawicieli Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z kadrą menedżerską firmy TAURON Dystrybucja SA, poświęcone możliwościom rozwoju współpracy nauka-biznes w sektorze energetycznym.

Ze strony uczelni w spotkaniu wzięli udział: prof. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki, dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz współpracujący z tą katedrą – prof. Janusz Juraszek. Firmę TAURON Dystrybucja SA reprezentowali: Janusz Kurpas, dyrektor Departamentu Rozwoju i Inwestycji, Mirosław Janik, Dyrektor Departamentu Utrzymania Sieci oraz Marek Rogóż, Kierownik Projektu w Biurze Innowacji i Nowych Technologii. Podczas spotkania dyskutowano o możliwościach współpracy w zakresie wspólnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych, wdrażanych przy dofinansowaniu ze środków unijnych lub funduszy NCBiR, a dotyczących implementacji na potrzeby TAURON SA innowacyjnych technologii monitorowania sieci energetycznych.