Wizyta na węgierskim uniwersytecie w Szeged

Od 29 czerwca do 1 lipca br. dr Joanna Kurowska-Pysz, kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji realizowała program szkoleniowy  w Katedrze Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Szeged, finansowany w ramach programu wymiany Erasmus +.

Uniwersytet w Szeged od wielu lat należy do czołówki węgierskich i europejskich ośrodków akademickich. W 1933 roku pracownikowi tej uczelni została przyznana Nagroda Nobla. W tej chwili na uczelni kształci się ok. 30 tys. studentów z kraju i zagranicy.Podczas pobytu w Uniwersytecie w Szeged dr Joanna Kurowska-Pysz nawiązała współpracę z jednostką akademicką odpowiedzialną za opracowywanie i realizację projektów międzynarodowych, którą kieruje dr Prónay Szabolcs. Rozmowy z węgierskim partnerem dotyczyły m.in. wspólnego przygotowania projektów do programu Horyzont 2020, a także umożliwiły bliższe zapoznanie się z rozwiązaniami funkcjonalno-organizacyjnymi dotyczącymi współpracy uczelni z biznesem. W trakcie stażu dr Joanna Kurowska-Pysz konsultowała również z prof. Andreą Székely metodologię realizacji badań transgranicznych, porównując pogranicze polsko-czesko-słowackie oraz węgiersko-rumuńsko-serbskie. Wyjazd przyniósł wiele cennych kontaktów i doświadczeń, które zostaną wykorzystane zarówno w Katedrze Zarządzania i Inżynierii Produkcji, jak też w Centrum Transferu Technologii WSB.