Wizyta w Instytucie EMAG

8 grudnia br. studenci specjalności Czyste technologie w energetyce i motoryzacji, wspólnie z członkami koła naukowego INGENIATUS oraz innymi studentami kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, uczestniczyli w wizycie studyjnej w Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach oraz w spółce Emag Serwis w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej „Nowoczesna wiedza = nowoczesna gospodarka – program rozwoju potencjału Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej".

W Instytucie EMAG studenci mieli okazję zapoznać się ze specyfiką realizacji prac badawczo-rozwojowych na zlecenie przemysłu. Instytut zajmuje się kompleksowym tworzeniem nowoczesnych urządzeń, systemów oraz technologii stosowanych w wielu dziedzinach życia gospodarczego i społecznego. Kluczowe usługi świadczone są w obszarach energoelektroniki i automatyki; monitorowania systemowego, operacyjnego i lokalnego; informatyki stosowanej oraz metrologii przemysłowej. Instytut zajmuje się również certyfikacją i opiniowaniem wyrobów, prowadzeniem badań laboratoryjnych oraz wzorcowaniem.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z pracownikami spółki „EMAG-SERWIS" Sp. z o. o. w Katowicach, gdzie studenci zapoznali się z procesem realizacji prac projektowych oraz montażowych dotyczących urządzeń, a także podzespołów elektronicznych i elektrycznych o gwarantowanym poziomie jakości. Pracownicy firmy przedstawili charakterystykę zadań na poszczególnych stanowiskach oraz omówili założenia procesu technologicznego.