03.09.2020

WSB i Uniwersytet Śląski wspólnie wspierają III Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego

Dr Joanna Kurowska-Pysz, Kierownik Katedry Zarządzania i Inżynierii Produkcji w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie oraz dr Katarzyna Marcol, Prodziekan ds. Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Lokalnym cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego wzięły udział w kolejnym spotkaniu członkiń Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie.

Stowarzyszenie od trzech lat, m.in. przy współpracy z obiema uczelniami, organizuje przedsięwzięcia wszechstronnie wspierające aktywność kobiet. Tegoroczny Kongres Kobiet. Śląska Cieszyńskiego planowany jest na październik, a poszczególne imprezy kongresowe odbywać się będą m.in. w siedzibach obu uczelni w Cieszynie, przy zaangażowaniu kadry dydaktyczno-naukowej i studentów. Podczas spotkania w dn. 11 stycznia br., które odbyło się w goleszowskiej ETNOCHACIE, dyskutowano o programie imprezy, jak też o innych działaniach na rzecz integracji kobiet oraz rozwijania ich współpracy sieciowej. Taka aktywność będzie domeną powstającego przy Stowarzyszeniu Kobiecego Inkubatora Wiedzy i Inicjatywy.