Kierunek

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM I JAKOŚCIĄ W PROJEKTACH

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formule zamkniętej, tj. na zamówinie dla minimun 10-osobowej grupy. Dosotosowujemy termin i program szkolenia do potrzeb zamawiającego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

• Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z podstawowymi definicjami i terminologią oraz zasadami związanymi z zarządzaniem projektami oraz ryzykiem i jakością w projektach. Uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą źródeł i rodzajów ryzyka, narzędzi i technik identyfikacji ryzyka metod i narzędzi ciągłego doskonalenia w zarządzaniu projektami i zapewniania jakości. Poznają wybrane systemy i standardy zarządzania jakością w projektach oraz zasady zarządzania procesami w organizacji i tworzenia architektury procesów biznesowych na przykładzie projektów. Uczestnicy nabędą umiejętność stosowania narzędzi i technik identyfikacji ryzyka, metod i narzędzi ciągłego doskonalenia w zarządzaniu projektami oraz metod, narzędzi i technik zapewniania jakości. Słuchacze będą potrafili przeprowadzić analizę i ocenę ryzyka w oparciu o pozyskaną wiedzą, stworzyć plan zarządzania ryzykiem, podejmować właściwe reakcje na ryzyko, kontrolować i monitorować ryzyko w projekcie, a także planować zarządzanie jakością w projekcie, nadzorować i przeprowadzać kontrolę jakości. W zakresie kompetencji społecznych uczestnicy dostrzegać będą potrzebę doskonalenia swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy. Będą rozumieli konieczność samokształcenia w zakresie zarządzania projektami oraz ryzykiem i jakością w projektach.

• Uczestnicy:

Szkolenie adresowane jest w szczególności do kierowników projektów, członków zespołów realizujących projekty w organizacjach oraz menadżerów wspierających i nadzorujących kierowników projektów. Do udziału w szkoleniu zapraszamy również osoby, które planują podjąć pracę przy projektach oraz wszystkich tych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zarządzania ryzykiem i jakością w projektach.

• Efekty szkolenia:

Uczestnik:

• zna podstawowe definicje i terminologię związaną z zarządzaniem projektami oraz ryzykiem i jakością w projektach
    • zna źródła i rodzaje ryzyka
    • zna i potrafi stosować narzędzia i techniki identyfikacji ryzyka
    • potrafi przeprowadzić analizę i ocenę ryzyka w oparciu o pozyskaną wiedzę
    • potrafi stworzyć plan zarządzania ryzykiem
    • podejmuje właściwe reakcje na ryzyko
    • potrafi kontrolować i monitorować ryzyko w projekcie
    • zna i potrafi stosować metody i narzędzia ciągłego doskonalenia w zarządzaniu projektami
    • zna zasady zarządzania jakością w organizacjach
    • planuje zarządzanie jakością w projekcie
    • zna i stosuje metody, narzędzia i techniki zapewniania jakości
    • nadzoruje i przeprowadza kontrole jakości w oparciu o pozyskaną wiedzę, w tym poznane narzędzia i techniki
    • zna wybrane systemy i standardy zarządzania jakością w projektach
    • zna zasady zarządzania procesami w organizacji na przykładzie projektów
    • zna zasady tworzenia architektury procesów biznesowych na przykładzie projektów
  • Atuty szkolenia:

• zajęcia prowadzone przez eksperta w zakresie systemów jakości, zarządzania projektami innowacyjnymi, systemów zintegrowanych
    • optymalna konstrukcja programu szkolenia
    • fachowe odpowiedzi na rzeczywiste problemy
    • możliwość wymiany wiedzy z uczestnikami i nawiązania nowych kontaktów biznesowych
    • certyfikat ukończenia szkolenia

Zarejestrować można się poprzez formularz rejetracyjny.

• Program szkolenia:

Dzień 1

1. Wprowadzenie do zarządzania projektami oraz ryzykiem i jakością w projektach –  terminologia i definicje.
    2. Źródła i rodzaje ryzyka.
    3. Narzędzia i techniki identyfikacji ryzyka.
    4. Analiza i ocena ryzyka: metody jakościowa i ilościowa.
    5. Postępowanie z ryzykiem – plan zarządzania ryzykiem, strategie postępowania, reakcje na ryzyko, itp.
    6. Kontrola i monitorowanie ryzyka.
    7. Metody i narzędzia ciągłego doskonalenia w zarządzaniu projektami.
    8. Systemowe zarządzanie ryzykiem i sposoby jego wdrażania.

Dzień 2

1. Zasady zarządzania jakością w organizacji.
    2. Planowanie zarządzania jakością.
    3. Zapewnienie jakości – metody, narzędzia i techniki.
    4. Nadzór i kontrola jakości (w tym narzędzia i techniki).
    5. Wybrane systemy i standardy zarządzania jakością.
    6. Zarządzanie procesami w organizacji na przykładzie projektów.
    7. Tworzenie architektury procesów biznesowych na przykładzie projektów.

dr Marcin Lis

doktor nauk technicznych, ekspert w zakresie systemów jakości, zarządzania projektami innowacyjnymi, systemów zintegrowanych. Wieloletni manager na poziomie Executive w Orange S.A. Posiada bogate doświadczenie korporacyjne zdobyte w międzynarodowych firmach usługowych, zatrudniony na kluczowych stanowiskach menedżerskich związanych z zarządzaniem jakością i  procesami, marketingiem, zarządzaniem projektami oraz obsługą klienta. Obecnie pełni funkcje menedżerskie w szkolnictwie wyższym. Przewodniczącego Rady Ekspertów w Akademii WSB oraz Wiceprzewodniczący Komisji ds. Innowacyjności, Konkurencyjności i Współpracy Nauki z Biznesem działającej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.