Kierunek

BIBLIOTERAPIA Z ELEMENTAMI BAJKOTERAPII - WEBINARIUM

Akademia WSB zaprasza na szkolenie "Biblioterapia  z elementami bajkoterapii" prowadzone w formie webinarium (transmisja online na żywo). Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zadawania pytań.

Biblioterapia jest formą terapii sięgającą czasów starożytnych. Już Egipcjanie i Rzymianie postrzegali biblioteki i znajdujące się w nich książki jako panaceum na dolegliwości duszy. Podstawowym środkiem wspierającym proces terapeutyczny w bibliograterapii są wyselekcjonowane materiały czytelnicze, których zastosowanie w terapii pomaga m.in. utrzymać optymizm i równowagę emocjonalną. W terapii dzieci stosuje się odmianę biblioterapii - bajkoterapię. Badania psychologów pokazały, że stosowanie bajkoterapii może pomóc dziecku w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych. Proponowane przez Akademię WSB szkolenie Biblioterapia ukazuje praktyczne zastosowanie technik biblioterapeutycznych w pracy grupowiej i terapii indywidualnej. Zajęcia prowadzone się w formie warsztatów z czynnym udziałem uczestników. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Koszt szkolenia: 250 zł
Dla Słuchaczy i Absolwentów Akademii WSB 50 zł bonifikaty

Miejsce szkolenia: webinarium (szkolenie online)

Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia zostaną wysłane pocztą.

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formule zamkniętej, tj. dla grupy min. 10 osób. Dostosowujemy wówczas program oraz termin  do potrzeb zamawiającego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

• Uczestnicy szkolenia:

Szkolenie skierowany jest przede wszystkim do pedagogów zatrudnionych w szkolnictwie powszechnym i specjalnym, w szczególności nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a także dla pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych i terapeutycznych, jak również dla wszystkich osób chcących poszerzyć swój warsztat pracy.

• Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych z zakresu bibiloterapii. Słuchacze poznają zalety oraz funkcje biblioterapii, nauczą się dobierać teksty literackie w zależności od prowadzonych zajęć oraz dostosowywać je do indywidualnych potrzeb podopiecznych. Podczas szkolenia omówione zostaną również zasady konstruowania scenariuszy zajęć biblioterapeutycznych.

• Efekty szkolenia:

Uczestnik:

• posiada wiedzę teoretyczną w zakresie biblioterapii
    • zna zalety i funkcje biblioterapii
    • właściwie dobiera teksty literackie w zależności od rodzaju zajęć
    • właściwie dobiera teksty literackie do indywidualnych potrzeb dziecka
    • potrafi wplatać w zajęcia biblioterapeutyczne techniki z innych metod arteterapeutycznych
    • potrafi przygotować scenariusz zajęć bibioterapeutycznych
    • potrafi współpracować, komunikować się z podopiecznymi jego rodziną

Zarejestrować można się poprzez formularz rejetracyjny.
    Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia zostaną wysłane pocztą.

• Opłaty:

Koszt szkolenia:
    Koszt szkolenia: 250 zł
    Dla Słuchaczy i Absolwentów Akademii WSB 50 zł bonifikaty

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program szkolenia:

1. Wstęp teoretyczny do biblioterapii.
    2. Zalety i funkcje biblioterapii.
    3. Biblioterapia w szkole. Bajkoterapia jako odmiana biblioterapii.
    4. Dobór tekstów literackich do rodzaju zajęć oraz indywidualnych potrzeb dziecka.
    5. Biblioterapia w terapii uzależnień młodzieży i dorosłych.
    6. Połączenie biblioterapii z innymi metodami arteterapeutycznymi (np. terapia przez sztuki plastyczne, teatroterapia).
    7. Konstruowanie scenariuszy zajęć biblioterapeutycznych.

Nina Myalska

pedagog terapeuta, rewalidant. Psychoterapeutka w nurcie poznawczo-behawioralnym, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Absolwentka filozofii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zajmowała się komunikacyjną funkcją metafory w kulturze. Absolwentka Uniwersytetu SWPS, gdzie ukończyła pomoc psychologiczną i rozwiązania systemowe dla rodzin w kryzysie. W swojej pracy wykorzystuje biblioterapię, Metodę Dobrego Startu, teatrzyk Kamishibai, arteterapię, trening uważności i techniki relaksacyjne. Pracuje z rodzinami w kryzysie, z osobami ze spektrum autyzmu, dziećmi i młodzieżą z problemami emocjonalnymi czy trudnościami szkolnymi. Pomaga rodzinom adopcyjnym. Autorka opowieści o adopcji Kot, Tygrys i niebo pełne gwiazd…