Kierunek

PODSTAWY SYMULACJI PROCESÓW LOGISTYCZNYCH W OPROGRAMOWANIU FLEXSIM

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia na zamówienie dla grup. Dostosowujemy wówczas program i termin szkolenia do potrzeb zamawiającego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

W ramach szkolenia zaprezentowane zostaną podstawy symulacji procesów logistycznych oraz magazynowych w środowisku oprogramowania FlexSim. Po ukończonym szkoleniu uczestnicy będą posiadali podstawową wiedzę i umiejętności z tworzenia modeli prostych procesów produkcyjnych oraz magazynowych, pozyskiwania danych oraz parametrów modelowanej sytuacji jak również wyciągania na tej podstawie wniosków i rekomendacji dalszych działań celem usprawnienia symulowanych sytuacji.

• Uczestnicy:

Szkolenie adresowane jest do menedżerów, dyrektorów, kierowników i inżynierów, a także osób, które chcą zdobyć i/lub poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu procesów logistycznych.

Ilość miejsc ograniczona

• Efekty szkolenia:

• zna podstawy symulacji procesów logistycznych oraz magazynowych w środowisku oprogramowania FlexSim
    • posiada podstawową wiedzę z zakresu modeli prostych procesów produkcyjnych oraz magazynowych
    • posiada wiedzę z zakresu pozyskiwania danych oraz parametrów modelowanej sytuacji
    • posiada umiejętności tworzenia modeli prostych procesów produkcyjnych i magazynowych
    • posiada umiejętność pozyskiwania danych oraz parametrów modelowanej sytuacji, a także wyciągania na tej podstawie wniosków i rekomendacji dalszych działań celem usprawnienia symulowanych sytuacji
    • dostrzega potrzebę doskonalenia swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy
    • rozumie konieczność samokształcenia w zakresie symulacji procesów logistycznych
  • Opłaty:

Koszt szkolenia: 700 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program szkolenia:

• podstawowa terminologia
    • biblioteka elementów
    • podstawy tworzenia modelu
    • logika przepływu
    • sterowanie przepływu elementów
    • podstawowe parametry analizowanego procesu
    • wyznaczanie tras przejazdów dla operatorów
    • wykresy i statystyki analizowanego procesu
    • modyfikacja analizowanego procesu + jego usprawnienie

dr inż. Paweł Sobczak

pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii WSB. Adiunkt w Katedrze Transportu i Informatyki Akademii WSB. Certyfikowany konsultant oprogramowania Flexsim: „FlexSim - The Business Process Simulation Consultant” oraz “The Certification for FlexSim Trainer – University Level”. Certyfikowany Tutor 1 stopnia Collegium Wratislaviense. W swojej działalności naukowej zajmuje się zagadnieniami analizy i optymalizacji sieci transportowych ze szczególnym uwzględnieniem transportu publicznego, jak również specjalizuje się w wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych w logistyce ze szczególnym uwzględnieniem procesów magazynowych. Pasjonat nowoczesnych technologii w logistyce i transporcie. Prowadzi zajęcia na kierunku Logistyka oraz na studiach podyplomowych „Menedżer Logistyki”, a także „Logistyka i spedycja dla nauczycieli”. W pracy zawodowej oprócz prowadzenia zajęć dydaktycznych posiada doświadczenie praktyczne i doradcze w zakresie usprawniania procesów magazynowych.