Kierunek

ALTERNATYWNE I WSPOMAGAJĄCE FORMY KOMUNIKACJI AAC

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formule zamkniętej, tj. dla grupy min. 10 osób. Dostosowujemy wówczas program, termin i miejsce szkolenia do potrzeb zamawiającego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

• Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników wiedzy na temat alternatywnych i wspomagających metod komunikacji, które w znacznym stopniu poprawią jakość pracy z dziećmi niemówiącymi lub których poziom mowy uniemożliwia skuteczną komunikację.

• Uczestnicy szkolenia:

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli, pedagogów, logopedów, neurologopedów,  pracowników placówek oświatowych, psychologów oraz innych osób pracujących z dziećmi oraz zainteresowanych tą tematyką.

• Efekty szkolenia:

Uczestnik:

• posiada podstawową wiedzą dotyczącą ACC
    • wie na czym polega komunikacja alternatywna i wspomagająca
    • zna poziomy rozwoju kompetencji komunikacyjnych i językowych dziecka
    • zna sposoby porozumiewania się dziecka oraz ich rolę w jego życiu
    • potrafi dokonać diagnozy możliwości komunikacji dziecka
    • potrafi stosować różne metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej
    • potrafi dobrać właściwą metodę komunikacji do poziomu możliwości komunikacyjnych dziecka
    • zna korzyści płynące ze stosowania AAC
    • wykorzystuje ACC w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
    • dostrzega potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i pogłębiania wiedzy
    • rozumie konieczność samokształcenia w zakresie komunikacji z podopiecznymi

• Informacje dodatkowe:

Szkolenie prowadzone będzie w formie warsztatów połączonych ze studium przypadku.
    Słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi urządzeniami wykorzystywanymi w alternatywnej komunikacji np MÓWik.
    Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia.
    Maksymalna liczba uczestników : 25
    Zarejestrować można się poprzez formularz rejetracyjny.

• Opłaty:

Koszt szkolenia: 350 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

mgr Monika Wójcik – Przybyłowicz

Terapeuta behawioralny, właściciel firmy szkoleniowej, trener, coach, nauczyciel akademicki. Specjalizuje się w szkoleniach, treningach i warsztatach dotyczących profilaktyki, edukacji, rozwoju osobistego, coachingu. Prowadzi konsultacje indywidualne w zakresie doradztwa zawodowego, usług rynku pracy oraz edukacji dorosłych. Realizuje projekty dotyczące wsparcia i rozwoju nauczycieli oraz pracowników oświaty, a także pracowników pomocy społecznej. Trener z ponad 12 letnim doświadczeniem zdobytym w placówkach oświatowych, placówkach administracji publicznej oraz w obszarze pomocy społecznej. Posiada doświadczenie akademickie, wykładając psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autorka wielu programów profilaktycznych m.in.: „Bezpieczny okręt - kierunek profilaktyka”, autorka programów szkoleń dla rodzin zastępczych oraz asystentów rodziny zatwierdzanych przez Ministerstwo pracy i Polityki Społecznej. Prowadzi szkolenia dla pracowników Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy. Pracuje w obszarze Niepełnosprawności sprzężonej, Pracy z osobą dorosłą niepełnosprawną intelektualnie, Komunikacji oraz Seksualności, Współczesnych Kierunków Terapii, Praw Mieszkańca.