23. Zgromadzenie Ogólne EUA (European University Association)

30 kwietnia br. odbyło się 23. Zgromadzenie Ogólne EUA, podczas którego wybrano nowych członków Zarządu EUA na lata 2021-2025.

W czasie głosowania Akademię WSB reprezentowała dr hab. Katarzyna Szczepańska – Woszczyna, prof. AWSB – Prorektor ds. Nauki i Kształcenia. W spotkaniu uczestniczyła również dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB - Dyrektor Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną.

Podczas Zgromadzenia przestawiono główne osiągnięcia EUA w 2020 r., a także działania priorytetowych na 2021 r. Obyła się również dyskusja z uczestnikami Zgromadzenia Ogólnego na temat długoterminowego wpływu kryzysu Covid-19 na sektor uniwersytecki.

EUA to największa organizacja reprezentująca uniwersytety w Europie. Zrzesza ponad 850 instytucji w 47 krajach, a łącznie na wszystkich uczelniach należących do organizacji studiuje 17 mln studentów. EUA działa na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego w Europie i reprezentuje sektor edukacji na forach społecznych i politycznych (np. Komisja Europejska, Parlament Europejski) , które decydują o kształcie regulacji dotyczących przyszłości edukacji wyższej.

Więcej informacji znajduje się na STRONIE