26.04.2023

Akademia WSB liderem „mentUwell - Preserving youth mental wellbeing in wartime migration crisis” - kolejnego projektu w ramach programu Erasmus +

26 kwietnia odbyło się zdalne spotkanie inaugurujące projekt „MentUwell - Preserving youth mental wellbeing in wartime migration crisis” został wybrany do dofinansowania w ramach programu Erasmus + Cooperation partnerships in youth.

Przedsięwzięcie gromadzi ekspertów z krajów, które od wielu lat borykają się z migracją i mają doświadczenie w zakresie zachowaniu dobrostanu psychicznego młodzieży w czasie kryzysu migracyjnego.

W ramach działań powstanie metodologia pomocna dla edukatorów pracujących z młodzieżą i młodymi migrantami wojennymi oraz uniwersalny zestaw narzędzi dla edukatorów, organizacji pozarządowych, wolontariuszy i innych osób, których zadaniem jest zachowanie dobrostanu psychicznego młodzieży w czasie wojennego kryzysu migracyjnego.

Partnerzy projektu:

1. Akademia WSB (WSB University - POLAND, LEADER)
2. Mykolo Romerio Universitetas (Lithuania)
3. Fin Edu Consult Oy (Finland)
4. Universitatea De Arta Si Design Din Clujnapoca (Romania)
5. Enaip Veneto Impresa Sociale (Italy)
6. Vasyl Stefanyk Precarpathian National University (Ukraine)
7. Studio Progetto Societa Cooperativaso Ciale (Italy)
8. European Center of Entreptreneurship Competence & Excellence (Austria)

Budżet: 400 000 euro

Okres realizacji: 02.04.2023-01.12.2025