Akademia WSB liderem projektu „HEIsCITI” w ramach programu Erasmus +

Projekt Akademii WSB pn. „HEIsCITI - HEIs as Innovative Triggers of Sustainable Development in European Cities in Post Covid-19 era” został wybrany do dofinansowania w ramach programu Erasmus + Cooperation partnerships in higher education.
Naukowcy Akademii WSB wraz z ekspertami z Europy i Azji będą pracowali nad stworzeniem programów nauczania (metodologii i narzędzi dydaktycznych), które mają na celu nauczyć studentów najlepszych sposobów animowania i koordynowania komunikacji pomiędzy obywatelami i władzami lokalnymi celem zapewnienia inkluzywnego i zrównoważonego rozwoju miast. Jednostki samorządu terytorialnego z Litwy, Niemiec i Polski we współpracy z uczelniami, zrealizują pilotaż wykorzystania materiałów powstałych na bazie azjatyckich dobrych praktyk w zakresie inkluzywnego zaangażowania uchodźców z Laosu w rozwój miast przygranicznych, w tym stworzenie tzw. Kontum Campus.

Budżet projektu to 400 000 euro, a okres realizacji 01.12.2022-30.11.2025.

Partnerzy projektu:

1. Akademia WSB (Lider)
  2. Stuttgart Media University (Niemcy)
  3. MYKOLO ROMERIO UNIVERSITETAS (Litwa)
  4. The University of Danang (Wietnam)
  5. LAMA Cooperative Society - Social Enterprise (Włochy)
  6. CEKOM - SMART RI d.o.o. (Chorwacja)

Partnerzy Zrzeszeni:

Zamek Cieszyn (Polska)
Stuttgart Region (Niemcy)
Joniskis District Municipality (Litwa)
Aalborg University (Dania)