18.07.2023

Akademia WSB partnerem projektu „Inductive approaches to teaching science and mathematics”

Miło Nam poinformować, że Czeska Agencja Narodowa program Erasmus +, Centre for International Cooperation in Education (NAEP) z 54 projektów złożonych w obszarze Edukacji szkolnej wybrała do dofinansowania 11 inicjatyw. Wśród nich znalazł się Projekt „Inductive approaches to teaching science and mathematics”, w którym Akademia WSB pełni rolę partnera.

Projekt rozpocznie się w październiku i będzie realizowany przez 24 miesiące przy udziale Partnerów (uczelnie i instytucje edukacyjne) z Czech, Słowacji i Polski.

Podstawowym celem projektu będzie stworzenie wsparcia metodycznego dla nauczycieli (i przyszłych nauczycieli - studentów pedagogiki), które zapewni efektywne stosowanie indukcyjnych procedur edukacyjnych w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych.

Akademia WSB będzie liderem zadania dotyczącego tworzenia narzędzi do ewaluacji materiałów dydaktycznych oraz odpowie za weryfikację użyteczności tych metod w Polsce. Naukowcy Akademii WSB będą współpracowali z nauczycielami szkół podstawowych. W projekt zaangażowani zostaną również studenci Akademii WSB na kierunkach pedagogicznych.

Partnerstwo:

1. H-edu, s.r.o. (Czechy) - LIDER
  2.  Akademia WSB (Polska)
  3. Uniwersytet Trnawski (Słowacja)
  4. Indicia n.o. (Słowacja)

Planowane rezultaty projektu:

• 7 zestawów materiałów metodycznych,
  • Filmy edukacyjne z towarzyszącą im broszurą dydaktyczną w 4 językach,
  • Narzędzia ewaluacyjne do oceny wpływu projektu,
  • Testowanie użyteczności materiałów dydaktycznych w Polsce,
  • 30 przeprowadzonych webinariów dla nauczycieli.
  • 500 nauczycieli uczestniczących w webinarach