Akademia WSB uczestnikiem "V Międzynarodowego Kongresu Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju Terytorialnego" w Brazylii

W dniach 11-13 grudnia br. odbyło się prestiżowe międzynarodowe wydarzenie naukowe "V Congreso Internacional de Sostenibilidad Ambiental y Territorial" (V Międzynarodowy Kongres Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju Terytorialnego).

Organizatorami Kongresu byli:

• Organization Fundación Internacional para la Sostenibilidad Ambiental y Territorial (FISAT), Peru
  • University of Extremadura, Spain
  • University of Évora, Portugal
  • University of Huelva, Spain
  • WSB University, Poland
  • Fundicotex REDBIOFISAT (Latin American Network for the elimination of trafficking with wildlife species, conservation and protection of the biodiversity)

W 11 sesjach tematycznych wystąpiło ponad 100 naukowców z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Afryki. Akademię WSB reprezentowały: dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB oraz dr Karolina Mucha-Kuś, które przedstawiły swoje badania dotyczące współpracy terytorialnej oraz zrównoważonego rozwoju.  Wyniki tych badań zostaną opublikowane w prestiżowym wydawnictwie naukowym Thomson Reuters Aranzadi w Hiszpanii.