Akademia WSB wyróżniona w konkursie MNiSW na doktoraty wdrożeniowe

W ramach Programu „Doktorat wdrożeniowy” Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego docenia propozycje doktoratów wdrożeniowych realizowanych na polskich uczelniach wyższych. Celem programu „Doktorat wdrożeniowy” jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a środowiskiem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach studiów doktoranckich oraz wprowadzenie możliwości kształcenia uczestnika studiów doktoranckich we współpracy z zatrudniającym go przedsiębiorcą (lub innym podmiotem).

Program „Doktorat wdrożeniowy” składa się z dwóch modułów.

Projekty Akademii WSB uzyskały dofinansowanie w obu modułach konkursu:

• ścieżka standardowa, obejmująca wszystkie dyscypliny,
  • ścieżka dotycząca doktoratów w zakresie sztucznej inteligencji.

Akademia WSB jest jedyną niepubliczną uczelnią, która w IV Edycji Programu została wyróżniona w Module II: „Doktorat wdrożeniowy II – sztuczna inteligencja” – w ramach którego wspierane jest przygotowywanie rozpraw doktorskich w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w procesach technologicznych lub społecznych, w tym związanych z cyberbezpieczeństwem.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: